Budućnost ubedljivo savladala Savino Selo — 66:32
U okviru 9. kola U14 lige, susret odigran 8. februara 2026. na terenu "Dejan Sremčević 2" završio se pobedom Budućnosti nad Savino Selom rezultatom 66:32. Utakmica je imala jasnu dinamiku: neizvesna u prvoj polovini, potpuno odlučena u završnici.
Prvi period doneo je izjednačen početak — 14:10 u korist Budućnosti — dok je na poluvremenu stanje glasilo 25:16. Tokom treće četvrtine razlika je porasla na 40:26, ali je sve nedoumice razrešila četvrta deonica u kojoj je ekipa Budućnosti postigla impresivnih 26 poena naspram samo 6 i tako zaključila meč sa dvocifrenom prednošću.
Za igru odluke zaslužni su ravnomerno rotirani igrači Budućnosti. Posebno se istakao Šuvakov Danilo, proglašen za igrača utakmice, sa 10 poena (5 dvica) i jednom prelomnom pojavom u ključnim trenucima. Dobar doprinos dali su i Maksimović Dušan (8 poena) koji je posebno zaslužan za seriju u trećoj i četvrtoj četvrtini, kao i Joković Marko i Marjanović Rastko koji su dodali po 6 poena.
Kod Savinog Sela najefikasniji je bio Ćulafić Relja sa 12 poena, prate ga Cimbaljević Milan sa 7 poena (među njima i trojka u drugom periodu) i Jevrić Stefan sa 5 poena. I pored požrtvovanih pokušaja i nekoliko dobrih pojedinačnih poteza, tim nije uspeo da odgovori na nalet rivala u poslednjoj deonici.
Utakmica je imala svoje ključne momente zabeležene u zapisniku: početno nadigravanje, serije Budućnosti krajem drugog perioda koje su stvorile prednost, te seriju preloma u četvrtoj četvrtini kada je kontrola ritma i preciznost u napadu rešila pitanje pobednika. Slobodne bacanja i čiste završnice u poslednjih dva minuta dodatno su potvrdile dominaciju Budućnosti.
Tehnički pogled: tim Budućnost je dominirao fizičkom spremom i rotacijom igrača u završnici, dok je Savino Selo pokazalo pojedinačne kvalitete, ali bez dovoljno kontinuiteta u odbrani i realizaciji u ključnim momentima.
Rezultat po periodima: 14-10, 11-6, 15-10, 26-6 (ukupno 66-32).
Ovaj post je generisan veštačkom inteligencijom.
Utakmica
Dejan Sremčević 2



