Uzbudljiva utakmica Crossover i Subak u U16 V.K ligi
U neizvesnoj i dinamičnoj utakmici 11. kola U16 V.K lige za sezonu 2025/26, košarkaši Crossover tima uspeli su da savladaju Subak rezultatom 61:59. Utakmica odigrana na terenu Dejan Sremčević 1 donela nam je pravi spektakl sa oscilacijama u vođstvu i preokretima do samog kraja.
Prva i druga četvrtina protekle su u dominaciji Crossover ekipe, koja je stekla solidnu prednost (30:22 na poluvremenu). Međutim, Subak je u trećem periodu pokazao veliki karakter i serijom efikasnih napada uspeo da preokrene rezultat u svoju korist, trijumfovaši u tom delu sa 22:14, što je donelo neizvesnost u završnicu utakmice.
Poslednja četvrtina bila je prava borba, prava igra živaca. Crossover je uspeo da se izbori sa pritiskom i na kraju dođe do pobede zahvaljujući detaljima i sjajnoj predstavi Mandić Miljana, koji je bio junak svojih sa 28 poena, od čega je pogodio 13 dvoputih šuteva i slobodna bacanja. Njegova igra u ključnim trenucima, uključujući odlučujuće poene u samoj završnici, presudila je ishod meča.
Pored Mandić Miljana, odlični su bili i Plavšić Nenad sa 16 poena i Trifunović Boško sa 8 poena za Crossover. Ekipa Subak u ovom susretu predvodili su Vitomirović Uroš i Grčić Vuk sa po 16, odnosno 14 poena, uz dobar doprinos Kanyo Stefana sa 11 poena.
Odličan tretman igre oba tima doprineo je uzbudljivoj završnici. Prednjačili su dobri šutevi, jak ritam igre i efikasnost u rešenim situacijama jedan na jedan. Iza utakmice ostaje zadovolјstvo zbog viđene borbe i neizvesnosti sve do poslednjeg zvižduka sudije.
Ovo je još jedan dokaz visokog kvaliteta i takmičarskog duha u Ligi U16 V.K, gde se talenti i borbenost najbolje ističu. Sada je jasno da se oba tima mogu nadati uspehu u nastavku sezone, ali da su za to neophodni rezultati i maksimalna koncentracija do poslednjih sekundi.
Ovaj tekst je generisao AI.
Utakmica
Dejan Sremčević 1



