Miks — Play 021 68:71: Neizvesna završnica odlučila pobednika
U okviru 8. kola U18 sezone 2025/26, susret odigran 07. februara 2026. u hali Dejan Sremčević 2 pripao je ekipi Play 021 rezultatom 71:68. Bila je to utakmica prepunа preokreta, individualnih sjajnih poteza i drame u poslednjim sekundama.
Početak je pripao gostima koji su tokom prve deonice nametnuli tempo i završili 1. četvrtinu vođstvom 23:16. Druga četvrtina donela je bolju reakciju ekipe Miks, ali su igrači Play 021 uspeli da održe prednost i utakmica je na poluvremenu bila neizvesna. Treća deonica protekla je u klasičnoj borbi za svaku loptu, da bi u poslednjih deset minuta sve stalo u nekoliko ključnih napada.
Po četvrtinama (Miks — Play 021): 16–23, 35–37, 50–52, 68–71.
Najefikasniji kod pobednika bio je Šćekić Danilo sa 20 poena — imao je i tehničku grešku, ali je njegova mirnoća sa penala u završnici i serija dvocifrenih učinaka u ključnim trenucima bili presudni. Veliku ulogu imao je i Gavarić Milan sa 15 poena, uključujući i važne slobodne bacanja u poslednjim minutima, dok je Spasić Boris dodao 10 poena i bio važan u fazi završnice.
Kod ekipe Miks briljirao je Živanović Dobrilo sa 28 poena — nosilac napada, stalno prisutan u rešenjima pod košem i sa uspešnim šutom iz distance kada je bilo najpotrebnije. Pored njega, istakli su se i Ilić Miloš sa 10 i Tešmanović Matija sa 8 poena, koji su pokušali povratak u poslednjoj četvrtini.
U završnici je situacija izgledala ovako: nakon serije razmenjenih poena, Šćekić Danilo je pogodio važan dvoboj koji je doneo +6, a pokušaj besmrtnog preokreta ekipe Miks omogućio je trojkom u poslednjim sekundama Pavlović Pavle — prekasno za potpun preobražaj. Konačni nalet domaćih igrača stao je na 68 poena, dok je Play 021 sačuvao dva poena prednosti i slavio sa 71.
Utakmica je pružila i igru visokog intenziteta u odbrani i napadu, sa nekoliko pojedinačnih trenutaka koje će se pamtiti u ovoj sezoni. Iako su obe ekipe imale svoje momente, presudila je veća efikasnost u ključnim situacijama i realizacija slobodnih bacanja u završnici.
Statistički pregled najzapaženijih: Živanović Dobrilo 28, Šćekić Danilo 20, Gavarić Milan 15, Spasić Boris 10, Ilić Miloš 10.
Ovo je bila utakmica koja potvrđuje da se u U18 ligi svaki bod broji i da mladi takmičari već sada pokazuju zrelost kada su u pitanju završnice mečeva. Rezultat šalje poruku — sitnice odlučuju pobednike.
Ovaj post je generisan od strane AI.
Pogledaj vest


