Dominacija Danubiusa u polufinalu U15 A lige
U svojoj prvoj utakmici polufinala U15 A lige, ekipa Danubiusa ostvarila je impresivnu pobedu rezultatom 83:57 protiv Akademije 021. Utakmica je od početka bila pod kontrolom Danubiusa, koji su već nakon prve dve četvrtine stekli značajnu prednost, vodeći sa 45:28.
Dominacija Danubiusa nastavila se kroz treću i četvrtu četvrtinu, gde su posebno sjajni bili Ostojić Stefan i Bobić Branislav. Ostojić je sa čak četiri trojke i ukupno 20 poena bio glavni tvorac napada svoje ekipe, dok je Bobić doprineo sa 13 poena uključujući i jednu trojku. Uz njih, Likić Lazar i Jelić Filip su svojim preciznim šutevima doprineli da se razlika u rezultatu konstantno povećava.
Akademija 021 je pokušavala da se vrati u igru zahvaljujući izuzetnoj partiji Milović Veljka, koji je postigao impresivnih 37 poena, uključujući i 16 pogođenih slobodnih bacanja i tri trojke. Međutim, nedostatak kolektivne podrške i agresivnosti izvan njegovih akcija nije bio dovoljan za ozbiljniji rezultat.
Već u prvom poluvremenu Danubius je pokazao igralima zašto su favoriti ove serije, sa efektivnom odbranom i raznovrsnom igrom u napadu. Drugi period bio je najsnažniji, sa 25 poena, što je Akademiji 021 donekle otežalo povratak. Iako su gosti bili uspešniji u trećem periodu sa poenom razlike, domaći tim je u poslednjoj četvrtini ponovo nametnuo svoj ritam i potvrdio potpunu kontrolu.
Ova pobeda daje značajnu prednost Danubiusu u nastavku serije i šalje snažnu poruku rivalima da će biti teško zaustaviti ovako motivisanu ekipu. Očekuje nas uzbudljiv nastavak polufinala, koji će pokazati ko će se plasirati u finale U15 A lige.
Ovaj tekst je generisan pomoću AI tehnologije.



