Tesna pobeda Akademije 021 - 2 nad Koš 888 u U13 ligi
U jednom od najuzbudljivijih mečeva 10. kola U13 košarkaške lige, ekipa Akademija 021 - 2 ostvarila je tesnu pobedu rezultatom 41:38 protiv ekipe Koš 888. Iako je utakmica bila neizvesna do samog kraja, Đorđe Kecman je svojim izvanrednim učinkom bio ključni igrač i vodilja do pobede svoje ekipe.
Prva četvrtina donela je brz i impresivan start za Akademiju 021 - 2 koja je do kraja prvog perioda stekla prednost od 14:3. Ipak, rival iz Koš 888 nije dozvolio lako odvajanje na semaforu i u drugoj četvrtini uspeo je da preokrene tok igre te sa 15 poena u toj deonici smanji zaostatak i uđu u egal sa rezultatom 24:25 na poluvremenu.
Treća četvrtina bila je izuzetno izjednačena – obe ekipe su postigle po 8 poena, što je ostavilo Akademiju sa minimalnom prednošću pred poslednjih deset minuta (32:33).
U samom finišu utakmice, događaji su se brzo smenjivali. U četvrtoj četvrtini videli smo prave dramatične momente, a koševi Vasilija Zagorca i Jovana Miščevića bili su od velikog značaja za odbranu prednosti. Sa druge strane, igrač Koša 888, Jovan Zakić, davao je sve od sebe i bio je najefikasniji pojedinac svog tima sa 14 poena.
Đorđe Kecman je bio najefikasniji igrač na utakmici sa ukupno 13 poena, od čega 5 dvica i 3 ubačena slobodna bacanja. Njegova smirenost u ključnim momentima utakmice i sposobnost da postigne poene pod pritiskom omogućili su Akademiji 021 da sačuva minimalnu prednost i dođe do pobede.
Ova utakmica pokazala je veliki talenat i borbenost obe ekipe koje su na pravi način demonstrirale svoju košarkašku veštinu u kategoriji U13. S nestrpljenjem očekujemo njihove naredne susrete i nove vrhunske partije.
Napomena: ovaj tekst je generisan uz pomoć veštačke inteligencije.
Pogledaj vest


